Корисна інформація
Корисна інформація про посадку саджанців яблуні
Вибір місця для посадки
Яблуні люблять багато світла, хоч витривалі і до тіні. Уникайте місця з близьким заляганням ґрунтових вод і низини, схильні до заморозків. Яблуня добре росте на різних ґрунтах, за винятком надмірно лужних або кислих ґрунтів, для яких знадобиться меліорація. Найбільш успішно яблуня росте на дерновопідзолистих, сірих лісових та чорноземних ґрунтах із середньою родючістю та слабкою кислотністю.
Підготовка ґрунту
Посадочні ями необхідно підготувати заздалегідь, бажано щонайменше за місяць до посадки, щоб дати час для усадки ґрунту. Їх копають глибиною до 60см і діаметром 1-1,2м, перемішуючи грунт, витягнутий з посадкової ями, з добривами, бажано органічного походження.
Якщо раніше на цьому місці вирощували інші культури і ґрунт удобрений, додавати нові добрива не треба. Зайва кількість добрив стимулюватиме надмірне зростання дерева на шкоду врожайності.
Посадка яблуні на задерненому ділянці проводиться подібним способом з додаванням довготривалих фосфористих добрив, таких як кістяне борошно (жмені три на одну посадкову яму).
Коли і як садити яблуні
Яблуню можна садити навесні на початку травня або восени у вересні. Для успішної посадки важливо врахувати кілька простих рекомендацій.
Розмір посадкової ями повинен бути достатнім, щоб вільно вмістилося коріння саджанця. При посадці ґрунт обережно підсипають, закриваючи коріння, рівня землі. Щоб не обпалити коріння, не потрібно присипати їх добривами. Важливо, щоб коренева шийка саджанця виявилася на 4-5см вище за рівень землі. Підсипаючи землю, час від часу обережно ущільнюйте ґрунт у ямі руками, щоб забезпечити його гарний контакт із корінням. Після закінчення посадки саджанець поливають із розрахунку 3-4 відра води під яблуню.
Саджанці, щеплені на підщепи М9, М26 та М27, необхідно вирощувати прив'язаними до кола протягом життя дерева. Кільця повинні бути міцними, бажано дубовими, діаметром приблизно 5см і висотою до 1,8м. Кіл забивають у посадкову яму так, щоб над землею залишалося приблизно 60см від його довжини і щоб зазор між колом і стовбуром саджанця був близько 15см. Саджанець до колу прив'язують м'яким шпагатом з інтервалом 30см. Не використовуйте дріт або інші матеріали, які можуть пошкодити кору деревця. У перші два роки необхідно періодично перевіряти, щоб шпагат не був туго натягнутий навколо стовбура і не врізався в кору з його потовщенням.
Більш сильнорослі сорти вимагають кріплення до кіл у перші два роки після посадки. Потім коли можна видалити.